Toca 14" Black Flatskin Replacement Head for 10" Djembe Black (TD-DJHD10B)
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
TD-DJHD10B
UPC:
MPN:
TD-DJHD10B
Condition:
New
Availability:
Ships in 1-3 business days from TX.
Out of stock. Click Customer Support to request ETA.
Frequently bought together:
Description
14 inch diameter flat goatskin head that has been dyed black. This skin is made for the Toca 10 Inch Black Mamba Wood, Rope Tuned Djembes. It can also be used on other traditional rope tuned wood djembes with a head diameter that is 10 inches or smaller. This is just the skin - no ring included.